Program Dieta Mamy

 

Drogie Mamy!

 

Kierując się troską o zdrowie Wasze, jak i Waszych dzieci w latach 2020- 2021 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie realizował pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia: „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym- Dieta Mamy”.

Jego celem było wdrożenie kobietom w ciąży i w okresie poporodowym odpowiedniego modelu żywienia oraz propagowanie zasad zdrowego żywienia. Pacjentkom w ciąży i w okresie laktacji zapewniono 5 pełnowartościowych posiłków skomponowanych z produktów wysokiej jakości.
W ramach programu pacjentki objęte były również opieką dietetyczną i miały dostęp do edukacji
z zakresu zdrowego odżywiania.

Pomimo zakończenia finansowania programu przez Narodowy Fundusz Zdrowia od 2022 r. szpital realizuje program "Dieta Mamy" we własnym zakresie, zapewniając pacjentkom 5 pełnowartościowych posiłków dziennie, które są komponowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.

Podczas pobytu w naszym szpitalu pacjentki mogą skonsultować się z dietetykiem – mgr Beatą Mazurek, która omówi zasady zdrowego żywienia w czasie ciąży oraz w okresie laktacji.
Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić do pielęgniarki/położnej w Oddziale.

Ponadto, istnieje możliwość kierowania pytań do dietetyka drogą elektroniczną na adres mailowy: dietetykspzozhrubieszow@gmail.com

Dodatkowo, zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (www.ncez.pl), gdzie można skorzystać z materiałów edukacyjnych dedykowanych kobietom w czasie ciąży i okresie laktacji oraz uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek uwagi odnośnie posiłków (zarówno pozytywne, jak i negatywne) prosimy je kierować osobiście do personelu szpitala: pielęgniarek/położnych, dietetyka bądź drogą elektroniczną na adres mailowy: dietetykspzozhrubieszow@gmail.com.
Copyright by www.spzozhrubieszow.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Foto - Michał Miścior